30 dakikada şarj oluyor. Tek şarjla 500 kilometre yol gidebiliyor. Dikiz aynaları yerine kamera sistemi var, evdeki eşyanızla entegre olabiliyor. Son derece akıllı ve elektrikli yerli otomobile şimdi yakından bakacağız. Türkiye'nin otomobilinde emeği geçen mühendislerden dinleyeceğiz. O mühendislerden Sadi Hamut, yerli otomobili CNN TÜRK'ten Fulya Öztürk'e anlattı.

2 yıldır merakla bekleniyordu ve artık görücüye çıktı. Gebze'deki Bilişim Vadisi'ndeki tanıtımda kırmızı beyaz yerli ve milli SUV ve sedan modelleri tanıtıldı. Zarif tasarımı, akıllı sistemleriyle Türkiye'nin elektrikli yerli otomobili göz kamaştırdı. Türkiye'nin ilk yerli otomobili ''Devrim''den sonra 60 yıllık hayal gerçek oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılımıyla tanıtımı yapılan, Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu tarafından hayata geçirilen yerli otomobilin detaylarını, yapımında emeği geçen mühendisler anlattı. Hepsi gururlu ve mutluydu.

Yerli otomobilin görücüye çıktığı salonda 4 farklı stant kuruldu. Aracın özellikleri detaylarıyla anlatıldı.

Türkiye'nin Otomobili'nin 2022'de Bursa'da, 5 farklı modeli üretilecek. Yerli oto üretimi aynı zamanda binlerce kişiye iş kapısı açmış olacak.

CNN TÜRK YOUTUBE KANALINA ABONE OL ➤ https://bit.ly/2LzuZ1H